Naše nástroje

Abychom publiku přiblížili ducha doby, kdy nebylo ani na chleba, natož pak na kytary, používáme s klukama z the weathermakers vlastnoručně vyráběné nástroje. Vlastně si vyrábíme úplně cokoliv, co můžeme, případně spolupracujeme s tzv. artisan výrobci, tedy s lidmi, kteří ručně vyrábějí nástroje a zvukovou techniku ve vlastních domácích dílnách.

Hlavním kritériem je pro nás zajímavý zvuk, který dodává naší hudbě charakteristickou "špinavost" a domlácený vzhled, který koresponduje s šupáckou image kapely. Ostatně, o čem jiném, než o té neučesanosti opravdový blues je.
 
Kytary
Všechny kytary a cigar boxy, které Honza Fic používá, jsou z jeho vlastní nástrojové dílny. Jmenuje se Red Bird Instruments a sídlí v Brně na Kotlářské ulici, ve sklepě nájemního domu, kde vznikají ta pravá kouzla s dřevem rozličných druhů, od luxusního ebenu po krabice od doutníků.

Honza v současnosti používá:

Jet Fly
Absolutní novinka ve vozovém parku Red Bird Instruments - kytara s kvičpákou, jejíž zaoblené tvary kopírují účes Elvise Presleyho. Tahle "trysková moucha" vás odpálí svým nekompromisním zvukem připomínajícím staré dobré časy, kdy americká děcka ještě neměla vůbec ponětí o tom, co je to surfové prkno a beach boys kradení blůzových hitů terpve trénovali doma v garáži.
jet fly.jpg
jet fly2.jpg
Poison Bird
Vlajková loď Red Birdu, kytara lehká jak svědomí klášterního mnicha. Nenechte se ale mýlit, tóny tahle mrcha řeže s neúprosnou kadencí. Jo a pozor na kopie, originální poison birdy vyrábí jen brněnský Red Bird! Na jednu z těchto zelených krásek hraje například Honza Homola z kapely Wohnout.
 
poisonbird.jpg
melod1.jpg
Cigar box
Kytara vyrobená z krabice od doutníků nebo z překližky, tak, jak se dělávaly za časů starých černošských bluesmanů kdykoliv kdy na regulérní kytaru nebyly prachy. Hraje se na ni s pomocí bottle necku a věřte, že jeho teskně řezavý zvuk vám poprvé, co ho uslyšíte, ustřelí šuflata!
cigarbox.jpg
cigarbox3.jpg
cigarbox2.jpg
Koště
Tento nástroj je fanoušky milovanou legendou, kterou prý Honza koupil v Hornbachu už naladěnou. Ve volných chvílích jej používá k původnímu účelu a zametá s ním v dílně. Na koncertech se ale v jeho rukou mění tahle jednostrunná mrcha v ukrutně efektivního blůzovýho zabijáka.
koste.jpg
koste2.jpg
Custom Precision - basová kytara
Náš basák Luboš si vysnil elektrickou basu, která by hrála jako za starých dobrých časů - hezky hutně a natlakovaně, jako když si zapálíte doutník v maličkým motelovým pokoji. Honza a Red Bird nelenili a Lubošovi se tenhle sen splnil.
bass1.jpg
bass2.jpg
Komba
Stejně jako kytaru jde vyrobit z kusu klacku, tak i kombo na kytaru nebo harmoniku šikovný blůzový dělník uklohní z čehokoliv, co má čtyři stěny. A někdy ani to ne. The weathermakers si v dílně Red Bird vyrábí signature komba ze starých prvorepublikových rádií nebo třeba ze zapomenutých cestovních kufrů.
harpcombo1.jpg
harpcombo2.jpg
kombokufr.jpg
Mikrofony
Harmonikové mikrofony pro nás zakázkově vyrábí Richard Park, jehož dílna Silverfish Harmonica Microphones sídlí ve velškém Abergavenny. Mikrofony Silverfish jsou tzv. artisan-made, to znamená, že je Rick dělá komplet do posledního šroubku sám ve své domácí dílně.
Kromě naprosto perfektního zvuku se pyšní originálním vzhledem, kterému vévodí mřížka z drátěnky skrytá pod stylovým dřevěným finišem.
silver1.jpg
silver2.jpg
Mikrofon Silverfish z řady Dynamic medium Z nově používá na koncertech náš kytarista Honza i jako zpěvový mikrofon. Zamiloval si jeho zkreslený zvuk a typický nakřáplý projev. Ostatně, tady je jeho krátká recenze z našeho youtube kanálu:
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one