The Weathermakers je čtyřčlenné brněnské těleso, hrající výhradně autorské věci postavené na základech mississippského i chicagského blues. Kapela vznikala několik let jaksi samovolně po brněnských hospodách a na ulici.

Syrovost kapely je umocněná používáním vlastnoručně vyrobených nástrojů od kytar přes cigar box guitars, resofonické kytary, diddley bow nebo komb z recyklovaných starých rádií.

 
Personální složení
Jan Fic
vlastnoručně vyráběné kytary Red Bird, cigar box kytary, rezofonická kytara, vokální projev (2012-nyní)
Jakub Jiaxis Svoboda
foukací harmonika (2012-nyní)
Peter Tuleja
bicí (2013-nyní)
Luboš Pecina
basová kytara (červenec 2017-nyní)
bio1.jpg
bio2.jpg
bio3.jpg
36188913_832615630267796_6402883957217558528_n.jpg
Historie
Roman Olšanský
basová kytara (2015-červen 2017)
Tomáš Juránek
kytara (2012-2014)
Michal Svoboda
zpěv (2013-2014)
Alba
Dnes! (2017)
Proč jsou v brněnských šalinách sedadla pro 1,5 člověka? Proč mají balkónový dveře kliku jen z jedný strany, ale politici mají kliky ze všech stran? A proč the weathermakers nahráli EP DNES! na jeden mikrofon? V Brně jich víc nemají?

Na tyhle otázky Vám nedáme odpovědi, ty musíte najít sami. Dáváme Vám ale hudbu, která Vám k odpovědím otevírá cestu. Hudbu, kterou jsme nahráli živě a tak syrově, jak to jen šlo. Komba ze starých rádií naházený do klavíru, ať to má pořádnej reverb, páskový mikrofony ať se klidně zasukují. Hudbu se současným příběhem čtyř brňáků, který Vám vyprávíme hudebním jazykem starým víc než půl století.

Album je k dispozici kompletně digitálně na Google Play nebo na dalších platformách jako je Deezer.

Mix a mastering: Tomáš Vtípil
Album art: Peter Tuleja
album3.jpg
All the Suns We Ever Saw (2014)
Album bylo nahráno živě během koncertu v klubu Stará Pekárna 24.6.2014, je tedy dobrým vzorkem toho, jak weathermakers zní v malém klubu.

Obsahuje deset čistě autorských válů, většinu v angličtině, opět nechybí cigar box guitar ani plechová resofonická kytara. CD je k dispozici na koncertech v našem blues merchandise stánku.

Mix: Honza Fic
Mastering: Peter Tuleja
Album art: Honza Fic
album2.jpg
Old Folks at Home (2012)
První album vznikalo v improvizovaných podmínkách staré fabriky u Dornychu, dohrávky pak u Kuby v kuchyni a u Štěpána Axmana, který byl tak hodný, a dal nám do kupy basovou linku. Na CD "Old Folks at Home" najdete 9 skladeb, některé naše vlastní, zbytek převzatých blůzáren a pár kousků od Waitse. Můžete se přesvědčit, jak zní podomácku udělaná cigar box kytara, foukací harmoniky, vrzající podlaha a Johnyho podmanivej zpěv.

Prodáno přes 200 kousků, pokud si budete chtít vědět, jak zněli weathermakers na začátku kariéry, napište našemu agentovi Johnymu v sekci "Kontakty", a my vám CD rádi poskytneme.

Mastering: Štěpán Axman, Jan Fic
Album art: Jakub Vémola
album1.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one