W001home.jpg
logo.png

Novinky

12/2017 Klip k singlu "Dvě svatby a jeden rozvod" je na světě!
Tak jste se dočkali, nový klip k singlu Dvě svatby a jeden rozvod je tu!

Doslova oživlý obraz plný přesahů z pera Radovana Kramáře, zasazen ýdo provokativního příběhu jednoho ne příliš povedeného léta. Užijte si to, kochejte se znovu a znovu desítkama mikropříběhů, které se před vámi odehrávají a bavte se u něj alespoň z poloviny tolik, jako jeho protagonisté.
11/2017 Premiéra klipu "Dvě svatby a jeden rozvod"

Myslíte si, že Cuba libre chutná nejlépe na sněhu a za zvuku koled? My očividně ano, protože vydáváme 1. prosince svůj letní hit Dvě svatby a jeden rozvod. Vtipný, ale rozhodně ne veselý prázdninový příběh jedné obyčejné lidské prohry. 

Zároveň se singlem vychází neortodoxní videoklip z dílny Radovana Kramáře, který stejně jako samotná píseň působí nanejvýš syrovým dojmem. Doslova oživlý obraz, který nikoho nenechá chladným.

Novým singlem se představujeme v nové sestavě, doplněné o baskytaristu a kontrabasistu Luboše Pecinu. Jako host skvěle doplňuje naléhavost písně svou nekompromisní trumpetou Karel Heřman, frontman kapely Čankišou.
---

Premiéra videoklipu se odehraje spolu s tiskovou konferencí 1.12.2017 v 18:00 v brněnském ArtBaru Druhý Pád. Facebook událost zde.

wm klip.jpg
10/2017 Weathermakers na vernisáži fotografií Pavla Bartáka
Je to sice hrozně narychlo, ale přece: v úterý 17.10. máte naprosto exkluzivní možnost vidět vaše oblíbené brněnské vagabundy "the weathermakers" na podvečerní vernisáži fotografií Pavla Bartáka.

Protože je náš bubeník Peťa služebně v Iránu (prý na natáčení nového dílu perského prince s pracovním názvem "Ohnivý scimitar"), vystoupíme jako trio ve složení kytara/cigar box, foukací harmonika a basa.

úterý 17.10., začínáme hrát již v 18:30!, Galeryje9 (Lidická 9)

facebook Galeryje9 (krásné prostory bávalé pekárny, mají prý vynikající absinth)
pozvánka galoška_A4.jpg
10/2017 Nahráváme nový singl
V průběhu října 2017 pro vás, naše nejdražší fanoušky, pracujeme na úplně novém singlu, který už je v procesu nahrávání. Zatím neprozradíme příliš detailů, ale věřte, že se můžete těšit na šokující basovou linku, doplněnou houmlesáckými perkusemi a Honzovým novým vynálezem, temně rudou kytarou "Jet Fly" (trysková moucha). Nová píseň bude rámovat jeden z loňských šupáckých příběhů, který tak trochu otřásl Brnem.

Novinkou bude i pořízení klipu k písni, pro který zatím hledáme vhodné prostory. Pokud tedy někdo víte o značně domlácené, ošuntělé, odporné zdi, která by nám mohla tvořit pozadí videoklipu (křeslo si doneseme vlastní), ozvěte se nám na náš kapelový facebook. V případě, že si vaši lokaci vybereme, dáme vám exkluzivní možnost si v novém klipu zahrát!
jet fly.jpg
10/2017 Jsme na Wikipedii
Nově si o nás můžete přečíst i na české Wikipedii. Článků o bluesu je na ní skutečně pomálu (kdo by to byl čekal:), tak je potřeba trochu rozvířit značně stojaté vody české hudební scény.

Wiki heslo o vašich oblíbených brněnských šupácích najdete zde.
09/2017 Svitava pod parou 2017
Dlouho očekávané se stává skutečností: weathermakeři se vrací na brněnskou scénu! V září nás uvidíte na festivalu Svitava pod parou 2017 v nefalšovaným nákladním vagonu. S novýma aranžema, vlastnoručně vyrobenou basou a ještě šupáčtějším laděním, než doposud. Pište si tedy do diářků:

neděle 17.9. v podvečer, nábřeží řeky Svitavy (kousek za bývalým Intersparem na Cejlu)

odkaz na facebookovou událost Svitava pod parou 2017
svitava2017.jpg
08/2017 Proslýchá se něco o koncertu
Fanoušci nejstylovějších brněnských šupáků, zpozorněte! Proslýchá s něco o zářijovém termínu koncertu v nové sestavě, prý dokonce v bývalým nákladním vagonu. Luboš už si sehnal nový hadry z Armády spásy a plánuje k nim ještě někde splašit hučku a šuflata. Peter prodal svoje nablejskaný jazzový bicí a místo nich si pořídil vyřazenej fialovej kopák z jihlavské pochodové kapely "Večerka", který doplní stylovou poklicí z kradenýho Jaguára.

No a společně vám v září předvedeme kompletně novou show. Bližší informace již brzy!
07/2017 Zkoušíme s Lubošem
Každá změna v kapele je jako kopnutí motykou do země - buď můžete mít strach, že zem narušíte, nebo hned začnete přemýšlet, co by se v tý jámě dalo zasadit. S klukama z weathermakers jdeme pochopitelně tou druhou cestou: do tý jámy jsme zasadili pořádně velkou řepu! Teda ani ne tak řepu jako spíš kontrabasistu pořádných rozměrů.

Od začátku léta s náma zkouší Luboš Pecina (najdete ho v sekci bio) a náš garážový blues se začíná transformovat zase v něco novýho. Starý fláky dostávají novej rozměr, asi jako když dáte tomu stejnýmu obrazu novej rám. Weathermakeři se prostě dostávají do formy!

Brzo budeme mít snad i nějakou malou hudební ukázku. A samozřejmě termín premiérového brněnského koncertu v novém složení. Tak sledujte stránky.

PS: Přemýšlíme o výrobě triček s motivem weathermakers. Dejte nám vědět, jestli byste měli zájem;)
06/2017 Loučíme se s basákem Romanem Olšanským
Koncert na Moraváku v Brně, který proběhl 27.6. v rámci festivalu TIC Léto v centru byl takovým malým galavečerem. Náměstí bylo plné lidí a my jsme si hraní neskutečně užili - díky všem fanouškům, kteří dorazili! A snad jsme objevili i nové tváře, které strašně rádi uvidíme na nějaké další akci, kde budou hrát vaši oblíbení šupáci z the weathermakers. Děkujeme taky za pěkný ohlasy po koncertě - prý hrajeme opravdovej blues, kterej se tady v Česku moc nenosí. Sakra, toho si vážíme!

Tento koncert byl však speciální především proto, že jsme se na něm loučili s naším vynikajícím basákem a skvělým kamarádem Romanem Olšanským. Stěhuje se s celou rodinou do Německa, kde bude zkoušet štěstí za západní marky. Už kujeme pikle, jak nás dostane do prestižních německých a holandských hipsterských klubů.

Takže Romane, díky za všecko, budeš nám sakra chybět! Tobě, tvojí ženě Gábině a Betty a Štěpánovi přejeme v Deutschlandu jen to nejlepší!

PS: Zůstaňte na příjmu, již brzy se dozvíte, jak to bude u nás v budoucnu s basou. Jak jsme již naznačili na faceboku, bude to velký:)
06/2017 Koncert na Moravském náměstí

V rámci akce "Léto v centru" si vaši oblíbení brněnští šupáci zahrají koncem června na Moravském náměstí. Ano, na tom Moraváku, kde se obvykle potloukáme po propařených nocích a snídáme krosány s jednodruhovou Ethiopií připravenou ve vacu potu, jako správní středostavovští blůzoví intelektuálové.

Sakra, tak na výběrový kafe hezky rychle zapomeňte, bude se servírovat bourbon rovnou z flašky a k tomu nálož našich největších hitů, samozřejmě pěkne za syrova a bez cavyků. Neváhejte, na nějakou dobu se zase do rodného Brna nepodíváme!

Termín: 27.6. Moravské náměstí, od 19.00
vstupenky na
http://predprodej.ticbrno.cz/turisticke-informacni-centrum-mesta-brna/standard/hall/id-1877

04/2017 Honza s Kubou na řece

Pokud chcete zažít něco neopakovatelnýho (ano, přiznejme si, že se vám to v Brně skutečně často nepoštěstí), stavte se v sobotu 8.4. odpoledne na skvělou akci

Svitava pod parou

The weathermakers root crew (čili duo Honza-Kuba) budou od 18h hrát, tak jako za starejch časů, v opravdovým nákladním vagonu! Vůbec nevíme, co budeme hrát, prostě budeme tahat z kapes starý vály a historky, jak nás to zrovna napadne. To prostě a jednoduše chceš.

Více informací přímo na stránkách akčního sdružení Svitava pod parou:

https://www.facebook.com/svitavapodparou/.


Blues co
vás BUDÍ
ze sna

Blues co
LÁME kosti
pohraničníkům
hudebních
škatulek

Blues co
je tak
jednoduché
že zbyla
JEN
hudba a LŽI

Koupili byste si stylové tričko s motivem weathermakers?

Ano (9 | 100%)
Ne (0 | 0%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one